Alan Wake za dowolną cenę

Media growe rozpisywały się już na ten temat co prawda kilka dni temu, ale lepiej później niż wcale, co nie? "Alan Wake", jedna z moich ulubionych gier tej generacji, została wypuszczona w ramach akcji "The Humble Weekly Sale". Dzięki niej możecie zakupić nie tylko oryginalną produkcję Remedy, ale również "Alan Wake's American Nightmare" za dowolną cenę. Pieniądze możecie dowolnie podzielić pomiędzy twórców gry, fundacje charytatywne oraz pomysłodawców akcji. 

I choć tytuł ten przeszedłem już dwukrotnie (to wyjątek, który robię dla niewielkiej liczby produkcji) na Xboksie, zaopatrzyłem się również w bundle z "The Humble Weekly Sale". Pewnie nie odpalę żadnej dostarczonej gry na komputerze, ale nie o to tu chodziło. Oprócz nich dostajemy bowiem również mnóstwo wartościowego stuffu, w tym wideo z wczesnych wersji "Alana Wake'a", soundtrack czy filmiki pojawiające się w samej grze, włączając w to miniserial "Night Springs".

O swoim zamiłowaniu do tytułu autorstwa Remedy wspominałem również przy okazji moich wrażeń z konferencji dotyczącej nowego Xboksa. Na niej zapowiedziano bowiem nową produkcję fińskiego studia. Nie jest to niestety kolejna część "Alana Wake'a". Czy oznacza to, że seria ta zostanie już na zawsze porzucona? Niestety, prawdopodobnie tak.

Ogromna szkoda, że ten dość nietypowy tytuł nie zdobył zbyt wielu fanów. Niedokończona historia w "jedynce" miała zostać przecież rozwiązana w kolejnych częściach. Całe uniwersum miało zresztą ogromny potencjał. Tytułowy bohater jest przecież pisarzem, którego książki wspomniane w grze, można by również wypuścić w rzeczywistym świecie. Ja na pewno bym się w nie zaopatrzył.

Jeśli jesteś graczem, nie miałeś jeszcze okazji przeżyć przygód Alana Wake'a, a Twój komputer je uciągnie - skocz szybko na stronę "The Humble Weekly Sale". Gdy to piszę, do końca akcji zostało raptem trochę ponad 24 godziny.
Ukradłem obrazek z jakiejś belgijskiej strony. Mam nadzieję, że się nie obrażą

0 komentarze: