Raperzy czytają #23 - Prys

Muzyka naszego dzisiejszego gościa jest na pewno jedną z lepszych polskich, rapowych propozycji na lato. Prys bowiem stawia zdecydowanie na kawałki z nutką amerykańskiego Zachodniego Wybrzeża. Słońce, plaża, piwo w ręce. Najpopularniejszymi dokonaniami rapera są zdecydowanie jego dwa longplaye: "Miłośnik kłótni w kłótni o miłość" (z którego prywatnie uwielbiam tytułowy kawałek) oraz wydane w ubiegłym roku "Na złej drodze do lepszych czasów". Ostatnimi czasy Prys udzielił się gościnnie między innymi na świetnej płycie Kościeya.

A co nasz gość ma do powiedzenia w kwestiach literackich?

Kilka lat temu, jakoś w czasie fascynacji muzyką Komedy i filmami Polańskiego naturalną rzeczą było sięgnięcie po Marka Hłaskę. Trafiło mnie. Przeczytałem większość jego powieści i opowiadań z naciskiem na te drugie. Był mistrzem krótkiej formy. Polecam gorąco zbiór wspomnień "Piękni dwudziestoletni".

W podobnym czasie w moje ręce trafiały książki Charlesa Bukowskiego i Henry`ego Millera. Szukałem jakiegoś zwierciadła dla życia "tu i teraz". Literatura bardzo przyswajalna dla młodego, zesputego hedonisty. Jednak czytelnicy - jak wszystko - zmieniają się ;)

Ostatnio biorę w ciemno wszystko co dostanę od swojej kobiety. Tym sposobem przeczytałem "Zrób mi jakąś krzywdę" Jakuba Żulczyka i jestem przekonany, że sięgnę po więcej. Teraz jestem w połowie "Drwala" Witkowskiego - wciągające! I przypomniał mi "buchbachem" o Gombrowiczu - moim ulubionym pisarzu ze szkolnych czasów.

Lubię Chucka Palahniuka, Stephena Kinga, Huntera S. Thompsona i lubię mieć czas i nastrój na czytanie. Żałuję tylko, że często przegrywa z internetem.

Pozdrawiam książkowych moli! :)

PS. Jeśli podoba Ci się akcja "Raperzy czytają", zalajkuj facebookowy fanpage bloga, by być na bieżąco z jej następnymi odcinkami oraz resztą notek.

0 komentarze: