Ej, Polacy słuchają dobrej muzyki!

Widzieliście już ten filmik na YouTubie? Przyznam się, że choć leży on w sieci od paru dni, ja dotarłem do niego dopiero dziś. Ponad pół miliona wyświetleń od 28 czerwca? Nieźle! A to niby taka niepozorna akcja. Pomysłodawcy, zainspirowani amerykańskim oryginałem, chodzili po ulicach Bydgoszczy i wypytywali jej mieszkańców, co właśnie gra w ich słuchawkach. Świetna akcja, świetna promocja miasta - sam teraz mam ochotę tam pojechać i przechadzać się tamtejszymi uliczkami.

Poza jednak świetnym pomysłem na całość, równie dobry jest jego content. Jestem szczerze zdziwiony odpowiedziami respondentów. Zastanawiam się, czy twórcy specjalnie wycięli odpowiedzi z jakimiś Bieberami i innymi Pitbullami, czy też po prostu ich nie było. Jeśli to drugie - jestem jeszcze bardziej zaskoczony. 

Bo z filmiku tego można wywnioskować, że Polacy (a dokładniej bydgoszczanie) słuchają... dobrej muzyki! Już pierwsza odpowiedź, w postaci "Blue Ocean Floor" Justina Timberlake'a, jednego z moich ulubionych kawałków z płyty "The 20/20 Experience", zapowiadała coś dobrego. A potem to już polecieli... Iron Maiden i AC/DC to niby troszkę standard, ale jednak pozytywny. Rap w Polsce rośnie w siłę i w tym filmiku robi to na szczęście przy pomocy Bisza i VNMa, a nie uliczników. Jest też coś z zagranicy - A$AP Rocky nikogo pewnie nie zdziwi, ale - jak pokazują komentarze na YouTube - Cunninlynguists zdecydowanie tak.

Szerzy się u nas także muzyka, która do niedawna była przez część społeczeństwa uznawana za podstawy hipsterów. Bonobo, Die Antwoord, Alt-J. Chociaż mi i tak najbardziej spodobał się wybór Hansa Zimmera i "Queste lagrime e sosperi". I to wypowiedziane z uśmiechem "Siekiera" oczywiście! :) Jest też jedno One Direction, ale... po prostu zapomnijmy o tym. Będziemy mieli lepsze wspomnienia z filmiku.

Hej, drogie radia! Patrzcie i uczcie się z tego materiału, jakiej muzyki lubią słuchać Polacy. Może weźmiecie to jakoś pod uwagę? Bo to, że zauważyliście łaskawie uberpopularność Macklemore'a i Daft Punk na Zachodzie nie wystarczy, serio. To jak będzie? :)

2 komentarze:

  1. Dzięki za zajawkę na te filmiki. Pomimo tego że jutro uniwerek, siedzę po nocce i oglądam jak głupi. Dla mnie najlepszy odcinek był w Warszawie (ale to już akcja Eska TV) bo pojawił się Trzeci Wymiar i Kasta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Znam to, też czasem trafię na coś super w sieci i zarywam przy tym nockę.

      Usuń