Raperzy czytają #75 - Jan Robak

Dziś w "Raperzy czytają" gość całkiem nietypowy. Jan Robak, bo o nim mowa, nie jest bowiem typowym MC, podobnym do większości polskiej sceny. To człowiek łączący w swej twórczości wiele różnych stylów - poczynając oczywiście od rapu, ale przechodząc także chociażby w klimaty bliższe reggae. Dużo u niego podśpiewywania, nadającego charakterystyczny klimat. Ostatnio natomiast został on doceniony przez dość mocno rozsławioną na rynku alternatywy wytwórnię SP Records, która ostatecznie podpisała z Janem kontrakt.

Co zaś dzisiejszy gość ma do powiedzenia na temat książek?

Jak zapewne większość raperów nigdy nie miałem zbytnio chęci na czytanie, wolałem szukać tych przygód w realu, ale jeżeli już złapałem książkę w rękę, to była ona czymœ więcej niż tylko zwykłą książką. Bardziej od zwykłych, wymyślonych powieści czy też opowiadań, zdecydowanie wolę te, w których zawarta jest konkretna informacja, która pomaga mi zrozumieć otaczający mnie świat, a zarazem odblokowuje we mnie to, co już tak naprawdę wiedziałem od zawsze, tylko nie umiałem tego opisać. Przytoczę wam kilka tytułów, które naprawdę warto znaæ, książki, które mogą raz na zawsze zmienić wasze podejœcie do życia i samospełnienia.

Pierwsza, a zarazem najważniejsza w moim życiu, jest "Potęga podświadomości" autorstwa Josepha Murphy'ego. To ona jako pierwsza wpłynęła na moją życiową drogę. Czytając ją, zacząłem rozumieć rzeczy, które całe życie tak naprawdę latały w mojej głowie. Znałem już te fakty, ale zazwyczaj uważałem je za efekt mojej wybujałej wyobraźni. Na szczęście pan Joseph pokazał mi, że się nie mylę i, co ważne - mój sposób myślenia od zawsze szedł w dobrą stronę. Pisząc w ogromnym skrócie - książka ta nauczy cię, jaki ogromny wpływ na nasze życie i nie tylko ma nasza podświadomość. Jak prosto można się nauczyć jej używać i widzieć niesamowite tego efekty. Jeżeli myœlisz, że to, co chodzi po twojej głowie zostaje tylko w niej, to grubo się mylisz. Każda myśl kreuje twoje otoczenie, a kiedy potrafisz te myśli skupić na konkretnym celu, nie będziesz miał wielkiego problemu, żeby go osiągnąć. Nasz mózg to cholernie skomplikowana maszyna, warto starać się poznaæ jego możliwości, które są przeogromne.

Kolejnym tytułem będzie coś, co jeszcze bardziej wpłynęło na mój sposób postrzegania. Samą książkę poznałem kilka lat po "Potędze podświadomości". Dodam tu, ze od zawsze czułem się strasznie inny, miałem swoje wyobrażenie na temat każdego aspektu życia, czy to chodzi o kosmos, czy o wiarę w Boga, czy też o sens samego istnienia. Przez wiele lat nie spotkałem nikogo, kto by myślał tak jak ja, więc starałem siê to dusić w sobie, aż do momentu, kiedy na moim biurku ktoś położył "Zwiastuni Świtu - Nauki Plejadian" Barbary Marciniak (Amerykanki z polskimi korzeniami). Czytając to, poczułem strasznie przyjemną euforię, tak jakby ktoś mi powiedział "stary, wcale nie jesteś sam, a twoje myślenie nie jest dziwne, wręcz przeciwnie!", poczułem jakby ktoś wyrwał wszystkie dotychczasowe myśli z mojej głowy i zapisał w tej właśnie książce. Uwierzcie mi, że to niesamowite uczucie, kiedy nagle czytasz coś, co wydawałoby się, że napisałeś sam, ale jest zupełnie inaczej. Nie będę wam tłumaczył kim są Plejadianie, czy w nich wierzê, czy nie, wiem jedno - z pewnością mamy całe mnóstwo wspólnych cech i ten sam tok myślenia, wychodzący ponad dzisiejsze normy. Z tej książki dowiedzie się, co tak naprawdę aktualnie dzieje się na świecie, czym jest dobro, a czym zło, w którą stronę powinniœcie się kierować, jak rozumieć znaki dawane wam na codzieñ od życia. Jeżli do tej pory nie możecie odnaleźć swojego sensu istnienia, to bardzo polecam się zapoznać z tym materiałem. Moje zafascynowanie tą książką było na tyle duże, że przeczytałem też kilka kolejnych tytułów pani Barbary, które uzupełniały pierwszą część jej dzieła.

Na koniec dla tych, którzy nie boją się prawdy, polecę "Jan van Helsing - Ręce precz od tej książki". Kolejny tytuł, który na zawsze utkwił w mojej pamięci. Książki tego pana były zakazywane na świecie, ze względu na zawarte w nich fakty... Sam tytuł sugeruje, aby jej nie czytać, a zrobią to tylko ci, którzy lubią łamać zasady i tak jak już wspomniałem, nie boją się prawdy! Jest to obowiązkowa lektura dla ludzi chcących coś zmienić, bo aby pokonać wroga, trzeba najpierw poznać jego naturę. Jan van Helsing opisuje szczegółowo cały system działania światowej gospodarki, mediów itd. Odkrywa przed nami fakty, przez które już nigdy nie spojrzysz tak samo na nasz system.

To by było na tyle ode mnie, zachęcam oczywiście do czytania książek, bo to świetna zabawa. Oprócz tych, które opisałem, przeczytałem oczywiście kilka innych jak np. "Anioły i demony", czy też "Kod Leonarda da Vinci". Sporo w życiu podróżowałem, dzięki czemu to, co wyczytałem w tych książkach, znalazło oparcie w życiu codziennym. Jeśli myślicie, że Karma to wymysł ludzi obłąkanych, to bardzo się mylicie, trzeba umieć ją dojrzeć, a później patrzeć, jaki ma przeogromny wpływ na nasze życie. Aha, w sumie, to tak podróżując po świecie, sporządziłem pamiętnik podróżny, a po powrocie napisałem też własną książkę. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł się jednym i drugim wam pochwalić :)

Pozdrawiam,

Jan Robak

Jeśli podoba Ci się akcja "Raperzy czytają" i chcesz być na bieżąco z nią oraz resztą postów na blogu, polub jego facebookowy fanpage i dołącz do subskrypcji mailowej :)

1 komentarz:

  1. Update listy książek do przeczytania zrobiony. ;D

    OdpowiedzUsuń